GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Kaya Tuzu (200g)

Fiyat:
150,00 TL
Aynı Gün Kargo
Doğal kaya tuzu kaynaklarından elde edilen kristallerden,
yıkama yapılmadan kalite standartlarına uygun şekilde üretilmiş ve değirmen tuzluğa dolumları yapılmıştır.

Kullanımı: Isı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
İhtiyacınız kadar, değirmenin ağzını çevirerek tuzu öğütebilirsiniz.

Bundan 256 milyon sene öncesinde dünyanın 3. oluşum zamanında Türkiye eski bir iç denizdi. Bu iç denizin çökelmesi sonucunda birçok tuz tabakası oluştu. Çankırı – Aksaray – Kırşehir – Kars şehirlerinde dünyanın en kaliteli şeffaf kristal kaya tuzları çıkarılmaya başlandı. Bu kaya tuzu mağaralarında milattan önce 3000 yıllarından beri tuz üretimi gerçekleştirilmektedir Özellikle Çankırı dünyanın en büyük kaya tuzu rezervlerinden birisidir. Doğal Ambar Kristal Kaya Tuzu, Çankırı, Aksaray, Kırşehir ve Kars şeffaf kristal kaya tuzu rezervlerinden çıkarılan en kaliteli, mineral oranları en yüksek tuzlardan harmanlanarak paketlenmiştir. Doğal Ambar Kristal Kaya Tuzu 84 mineral mineralli kaliteli içeriği ile sofralarınıza sağlığı getiriyor.

İÇERİK BİLGİLERİ
Doğal tuzun %84’ü sodyum klorür; geri kalan %16’lık bölümünü lityum, fosfor, selenyum, magnezyum, kalsiyum, vanadyum gibi doğal mineraller oluşturuyor.  Doğada bulunan 94 elementten soy gazlar hariç tüm elementler (84 element) doğal tuz kristalinde mevcuttur. Yani doğal tuz mineral ihtiyaçlarımızın tamamını sağlamaktadır. Doğru oranda, doğru tuz kullanıldığında tuz kullanımı uygundur.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)


Yıkama İşlemi Nedir?
Yıkama işlemi bir rafinasyondur. Kayalardan, deniz, göl gibi ortamlardan elde edilen tuzların kirlerinden arınması için 600,7000C’de yıkanmaktadır. Bu kadar yüksek derecelerde yıkanan tuzun yapısı bozulur, tuzun yapısında bulunan bir çok elementin yapısı bozularak yok olur. Rafinasyonun devamında, tuzun raf ömrünü uzatmak adına nem tutucu kimyasallar ilave edilir ve bunların hepsi insan sağlığına zararlı olduğu ön görülen kimyasallardır. D&A kaya tuzuna yıkama işlemi ve nem tutucu kimyasal ekleme işlemi uygulanmamış, rezervlerden çıktığı hali ile ambalajlanmışlardır.
 
Deniz Tuzu Ve Kaya Tuzu Arasındaki Fark Nedir?
Deniz tuzu ve kaya tuzu arasındaki temel fark; deniz tuzunun deniz suyunun buharlaşması ile kaya tuzu ise yeraltı kaynaklarından elde edilmesidir. Deniz tuzu ve kaya tuzu arasındaki bir diğer fark ise bu tuzların renkleridir. Kaya tuzunun rengi grimsi beyazken deniz tuzu daha beyazdır. Son olarak; kaya tuzu çok küçük kristaller halinde bulunurken deniz tuzu daha büyük parçacıklar halinde bulunabilir.
 
Günlük Tuz Tüketim Miktarı Nedir?
Vücut sağlığı için günde yaklaşık 5-7 gr tuza ihtiyac vardır.
 
Kalite Standartlarına Uygun Mudur?
D&A ürünleri, hammaddelerinden son ürüne kadar kalite standartları içerisinde üretilir. Üretim tesislerimiz, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve ISO 22000 Gıda Güvenliği kapsamındadır.
 
Emziren Anneler Kullanabilir Mi?
Evet, hamilelerin doktor kontrolünde kaya tuzu kullanımı uygundur. Yapılan araştırmalar sonucu, kaya tuzu 84 mineral içerdiği için uygun miktarlarda kullanıldığında mineral takviyesi görevi görmektedir.
 
Kaya Tuzunu Pişmiş Gıdalara Mı Yoksa Çiğ Gıdalara Mı Koymak Daha İyi?
Kaya tuzu çok fazla kaynatıldığında mineralleri kaybolur, bu nedenle yemeğe kullanmak istediğinizde, yemeği ocaktan indirdikten sonra veya pişirme süresinin son çeyreğinde ilave ederseniz minerallerin yapısında bozulma en aza indirilir.
 
D&A Kaya Tuzu İyot İlaveli Midir?
D&A Kaya tuzunda iyot ilavesi yoktur.
 
İşlenmemiş Kaya Tuzu Nasıl Anlaşılır?
Bir tuz çok rahat akıyorsa o rafinedir. Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın. 5-10 dakika kadar bekleyin. Sirke yeni açılmış gazlı içecekler gibi aşağıdan yukarı doğru köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir.
 
Gerçek Tuz ve Sofra Tuzu Arasındaki Farklar Nelerdir?
Kanımız,  eski denizlerin yapısı ile aynı özelliği taşıyan bir çözeltidir. Sofra tuzu NaCl’dir ve doğal tuzla hiçbir ilgisi yoktur. Doğal tuz beden yapımızın düzgün işleyişi açısından mineral desteği sağladığından hayati önem taşır.
 
D&A Kaya Tuzunun Saklama Koşulları Nelerdir?
Isı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.
Diğer Özellikler
Stok KoduDA-KT1
MarkaDoğal Ambar
Stok DurumuVar
AnasayfaHakkımızda | İletişim | Banka Hesap Numaraları
Gizlilik Politikası | Teslimat ve İade | Mesafeli Satış Sözleşmesi

Guvenli alışveriş
 
FacebookTwitterInstagram
05359758070
Müşteri Danışma ve Sipariş Hattı
Tüm hakları saklıdır. Doğal Ambar Paz. Tic. Ltd. Şti. © 2017.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.