GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Çiçek Balı (350g)

Fiyat:
400,00 TL
Aynı Gün Kargo

Doğanın özü ile, doğallığa önem verenlerin damakları şenleniyor…

Bal arılarının, binbir çeşit bitkiden aldıkları özler ve kendilerine özgü nitelikli yapısal maddelerle birleştirip, peteğe bıraktıkları bal yüzyıllardır hem sağlık hem güzelliğin ana maddesi olarak görülmektedir.
Pestisit (tarım ilacı) içermediği kanıtlanmış, farklı bölgeler ve rakımlardaki çiçek floralarında gezdirilen kovanlardan doğal yollarla elde edilen D&A Çiçek Balı...

D&A Çiçek Balı’nı üreten çalışkan arılar sadece bitkilerden aldığı özlerle beslenmiştir. Antibiyotik kullanılmadan, tamamen doğal yollarla elde edilmiş çiçek balını sizler de elde ediyorsunuz!

Çiçek Balı

 

Yolu sadece doğadan geçen, çalışkan bal arılarının ürettiği, doğanın özü D&A Çiçek Balı, sizler doğallığa güvenle ulaşın, güvenle yiyin diye…

 


Balın faydaları nedir ve kullanımı alanları nelerdir?

 

Bal, bitkilerin nektarlarından elde edildiği için, onların şifa veren pek çok özelliğini taşımaktadır  bu nedenle içeriğinde pek çok yaşamsal madde bulundurur.

 

Bal, temel karbonhidrat kaynağıdır. İçeriğinde yaklaşık %17 su, %82 karbonhidrat ve % 1 oranında da proteinler, aminoasitler, vitaminler ve mineraller bulunur.

 

Bir yemek kaşığı bal, 64 cal enerji sağlayarak kaslar için yakıt görevi yapmaktadır. 
Balın bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği, yara ve iltihapların iyileşmesinde olumlu etkiye sahip olduğu üzerine bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

 

Balın antioksidan aktivitesi gösteren maddeler içerdiği de bilinmektedir. Bal, yapısındaki tokoferol, askorbikasit, flavonoidler ve diğer fenolik maddeler nedeniyle antioksidatif etkiye sahiptir.
Yapılan araştırmalarda balın, mide-bağırsak sistemi üzerinde düzenleyici etki gösterdiği belirtilmiştir.

 

Cilt üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı saç ve cilt maskelerinde de kullanımı yaygındır.

 

Doğal tatlandırıcı olarak şeker yerine kullanılır.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)


Doğal balla, hileli ballar arasındaki fark nedir?
Şekerli ballar; arıların, şeker şurubuyla beslenmeleri ile elde edilen ballardır. Çiçeğin nektarından değil, kovanın önüne konmuş olan şekerden imal eder. Bu ballar hileli bal olup, doğanın ve çiçeklerin özünü, sağlığını taşımamaktadır.

Yapay ballar ise şeker şuruplarına aroma ve boya ilavesi ile üretilen ürünler olup, bu durumun etiketlerinde mutlaka belirtilmesi gerekir. Bir de doğal ballara çeşitli şeker şurupları, su, nişasta vs. katılarak yapılan hile yöntemleri vardır. Burada amaç ucuz maddeler katarak bal miktarın artırılmasıdır.

Doğal bal; çiçeklerin özleri, arıların kendi enzimleri ve salgıları ile birleşmesi ile olur.
Bal alırken nelere dikkat edilmeli?

Markalı bal alın; balın kalitesi tatla, kokuyla anlaşılamadığı için marka güvenilirliğine önem vermelidir.

 

Süzme bal alın; her ne kadar petek balda hile yapılmayacağı yönünde inanış olsa da, antibiyotik ve şeker ilavesi petek ballarda da yapılmaktadır, üstelik ilaç uygulaması direk peteğe yapıldığı için petek bal çok daha yüksek derecede kalıntı içerir. Bu nedenle süzme balı tercih etmeniz daha doğrudur.

 

Etiketi iyi inceleyin; bal sadece Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne uygun olarak satışa sunulabilir. ; Aldığınız üründe parti numarası, dolum tarihi, son kullanma tarihi, firma adı adresi, telefonu gibi ürün ve firma kimliğini açıkça belli eden ibarelerin bulunmasına dikkat ediniz.

Katkısız doğal bal nasıl anlaşılır?
İster petek, ister süzme olsun, gerçek balı sahtesinden ayırmak, uzmanlar için bile son derece zordur. Kıvamına ya da rengine bakarak, koklayarak, hatta tadarak balın gerçeğini sahtesinden ayırt etmek neredeyse olanaksızdır. En doğru, sağlıklı ve emin yol, laboratuvar analizidir.
Küçük çocuklara bal verilir mi?
Uzmanlar, bir yaşından küçük çocuklara bal yedirilmemesini önermektedirler.
Antibiyotikli bal ne demektir?
Antibiyotikler; arıcılar tarafından, arı zararlılarına karşı ya da arılar hastalandığı için uygulanabilmektedir. Bilinçsiz kullanıldığında bunlar kalıntılara neden olabilmektedir. Bu kalıntıların yasal bir sınırlaması vardır.
Diğer Özellikler
Stok KoduDA-ÇB
MarkaDoğal Ambar
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

AnasayfaHakkımızda | İletişim | Banka Hesap Numaraları
Gizlilik Politikası | Teslimat ve İade | Mesafeli Satış Sözleşmesi

Guvenli alışveriş
 
FacebookTwitterInstagram
05359758070
Müşteri Danışma ve Sipariş Hattı
Tüm hakları saklıdır. Doğal Ambar Paz. Tic. Ltd. Şti. © 2017.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.